Zaproszenie - Wojewódzka konferencja Nowe wyzwania rynku pracy

Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie zaprasza na konferencję inaugurującą tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery.

Konferencja odbędzie się 17 października 2016 r. w Olsztynie. Jej uczestnikami będą przedstawiciele instytucji publicznych; rynku pracy i edukacji oraz młodzież szkolna i akademicka, bezrobotna i poszukująca pracy, pracodawcy – ok. 300 osób. Konferencji będzie towarzyszyła dyskusja panelowa nt. Nowoczesny rynek pracy. Kompetencje pracownika przyszłości, podczas której celowo dobrane grono ekspertów będzie przedstawiało swoje opinie na temat implikacji nowych zjawisk na rynku pracy. Zgodnie z wstępnymi założeniami dyskusja panelowa będzie poświęcona zagadnieniom: Głównymi celami dyskusji będzie:

  • ukazanie jej uczestnikom nowych trendów związanych z zapotrzebowaniem na nowe kompetencje – jakie kompetencje będą potrzebne na przyszłym rynku pracy, jak je budować i rozwijać?
  • przybliżenie wiedzy na temat budowania swojej marki na rynku pracy – czym  jest „marka osobista”? kiedy jest efektywna? W jaki nowoczesny sposób można poszukiwać pracy? jak efektywnie korzystać z sieci kontaktów?
  • przedstawienie skutecznych i nowoczesnych sposobów poszukiwania zatrudnienia - czym jest networking? w jaki sposób wykorzystać serwisy społecznościowe i Internet do skutecznego poszukiwania pracy
  • przekazanie informacji nt. nowoczesnych metod poszukiwania pracowników -jak funkcjonuje HR? w jaki sposób specjalistów poszukują headhunterzy?
  • uświadomienie faktu zmieniającego się rynku pracy z rynku pracodawcy w rynek pracobiorcy oraz wynikających z tego konsekwencji – jak zmienią się oczekiwania pracodawców? Jakich kompetencji będą wymagać od kandydatów?